Najnowsze artykuły

Poznaj nowe trendowe trampki

Nowe kicksy są kluczem do stworzenia wyrafinowanej stylizacji - częściowo dzięki popularności stylu athleisure, który wyszedł ze studia i przenosi się...

Czytaj Więcej

Sukienki na wesele – sukienki do zadań specjalnych

Wesele to zdecydowanie wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Trudno zatem dziwić się, że praktycznie każdy chce je świętować w jak najlepszy sposób w gronie bliskich sobie ludzi. Zaproszenie na taką uroczystość jest zatem niemałym zaszczytem – jeśli ktoś chce dzielić z nami tę szczególną chwilę, to powinniśmy postarać się, aby wypaść na weselu jak najlepiej.

Wesela odbywają się najczęściej w sezonie letnim. Jest to zresztą okres niemalże ciągłych spotkań ze znajomymi i różnych wyjść, przy  okazji których warto przygotować dobrą kreację. Oczywiście, w wielu przypadkach takie spotkania nie są niczym formalnym, nikt zatem nie oczekuje przesadnej elegancji i szyku. Wesele jest jednak dość wymagającą okazją, przy której trzeba postarać się o to, aby wyglądać jak najlepiej. Jest to również dość specyficzne przyjęcie, bowiem z jednej strony trzeba wyglądać elegancko, ale z drugiej – strój powinien być na tyle wygodny, aby nie krępował ruchu w czasie tańca i innych zabaw weselnych. Na weselu często chcemy bawić się do białego rana, a w niewygodnej sukience nie będzie to żadna przyjemność. Warto więc wiedzieć, jakie rozwiązania będą najlepsze i zapewnią doskonałą zabawę przez całą noc.

Jaką sukienkę wybrać na wesele?

różowa sukienka na wesele

Wybór jest ogromny – w sklepach znajdziemy mnóstwo najróżniejszych sukienek prezentujących odmienne style i założenia projektantów. Z góry warto ustalić, co nie nadaje się na wesele, aby zawęzić sobie pole poszukiwań. Nie należy decydować się na zbyt widowiskowe suknie; wszelkiego rodzaju błyszczące dodatki czy rzucające się w oczy kreacje niezbyt dobrze się tu sprawdzą. Wesele jest oczywiście radosną uroczystością, ale trzeba zachować na nim pewien ton i nie starać się wyróżnić w taki sposób, nieco na siłę. Przyniesie to efekty odwrotne do zamierzonych.

Dobrym i dość uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku wesela są sukienki koktajlowe. Stanowią one świetne połączenie elegancji z pewnym luzem i wygodą. Z pozoru są dość proste, ale w rzeczywistości każda suknia tego typu posiada kilka elementów, którymi skutecznie przyciąga uwagę.

Jak idealnie dobrać sukienkę na wesele?

Podobnie jak w przypadku każdej innej kreacji na jakąkolwiek okazję, również przy szukaniu sukienki na weselę należy kierować się podstawowymi czynnikami. Sukienka powinna być dopasowana do figury i urody swojej użytkowniczki. W pierwszej kolejności chodzi tutaj o to, aby to kobieta mogła się czuć dobrze w swojej kreacji. Tylko w takim przypadku będzie prezentowała się faktycznie dobrze.

Szukając idealnego kroju trzeba jasno i szczerze ustalić, jakie mocne i słabe strony posiada nasza sylwetka. Dobra kreacja powinna eksponować te mocne i jak najbardziej ukrywać słabe. Na przykład, nieco pulchniejsze panie mogą z pomocą dobrej sukienki ukryć te elementy, których nie chcą pokazywać, a zamiast tego wyeksponować wydatny biust.

zielona sukienka

Kolory sukienek weselnych – jakie wybrać?

Zwyczaj nakazuje, aby na wesele nie zakładać czarnej ani białej sukienki. Biel jest kolorem zarezerwowanym wyłącznie dla panny młodej, zaś czerń kojarzy się z żałobą i smutnymi wydarzeniami. Lepiej postawić na coś bezpiecznego i sprawdzonego – żywa czerwień czy żółć, kolor zielony lub fioletowy.

Błękitna sukienka na wesele

​Sukienka granatowa lub chabrowa to bardzo dobre i uniwersalne propozycje. Ostatnio dużą popularność zdobył delikatny błękit. Nie jest to jednak propozycja dla każdej pani. Dla niektórych może on być zbyt łagodny – w pierwszej kolejności trzeba zatem kierować się własnym gustem.

Sukienki weselne a wzory

Standardem i dość bezpiecznym wyborem na wesele jest gładka sukienka, która z jednej strony jest bardzo elegancka, a z drugiej – nie skupia na sobie zbyt dużej uwagi. Wzór sukienki również powinien pasować do figury użytkowniczki i uwydatniać wszystko to, co w niej najlepsze.