Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Dobierz sukienkę do sylwetki. Będziesz wyglądać jak milion dolarów!

Wcale nie trzeba być wybitnym specjalistą od spraw wizerunku i mody, aby zdawać sobie sprawę jak duże znaczenie ma odpowiednio wybrany strój. To jak się ubieramy wpływa nie tylko na życie zawodowe, komunikację z innymi ludźmi, ale i na nasze samopoczucie. Nie należy więc tej sprawy bagatelizować i traktować jako czegoś zarezerwowanego tylko dla miłośniczek mody i celebrytek. Ubiór wpływa bowiem na samoocenę, a co za tym idzie i samoakceptację własnej osoby. Dzisiaj jest z tym duży problem, bo żyjemy w czasach, kiedy  w mediach lansowany jest kult doskonałości.

Poznaj własną sylwetkę – olśnij stylizacją

sukienka i pasekCo oznacza odpowiedni strój? Jak należy rozumieć to pojęcie? Może mieć ono różnorodne konotacje, bo dotyczy nie tylko okazji, do jakiej dobiera się strój, ale i figury. Kobiety, które znają typ swojej sylwetki i idące za tym jej atuty i mankamenty są w stanie dobierać ubrania w taki sposób, aby podkreślać to co dobre i ukrywać to co złe. To gwarancja sukcesu. Jakie są zatem podstawowe typy figur? Umownie porównuje się je najczęściej do liter alfabetu. Najlepiej określić ubranie na przykładzie sukienek - zresztą najbardziej kobiecego typu garderoby, jaki można sobie wyobrazić.

Litera A:

Niekiedy ten typ figury nazywa się także gruszką. To w zasadzie ideał znany i ceniony jeszcze w czasach starożytnych. Typowe dla niego szerokie biodra uważane są bowiem za symbol płodności. Powyżej bioder sylwetka jest już znacznie smuklejsza, brzuch jest płaski, a biust raczej drobny, podobnie zresztą jak ramiona. W przypadku takiej sylwetki dobrym rozwiązaniem są sukienki wiązane i marszczone  w pasie, które eksponują tę okolicę uwydatniając szczupła talię. Sprawdzają się również kroje proste i lekko rozszerzane. Warto pamiętać, że rozkloszowany dół może tylko powiększyć dysproporcje pomiędzy masywnymi biodrami a szczuplejszą górą. Szczupłe ramiona można natomiast skutecznie poszerzyć dzięki falbanom w okolicach dekoltu czy za pomocą tzw. hiszpańskiego dekoltu.

dobierz sukienkę dla figury​Litera O:

Figura tego typu wiąże się zwykle ze zgrabnymi i szczupłymi nogami, które jak najbardziej warto podkreślić sukienką mini lub długim rozcięciem. Kiepskim rozwiązaniem są z kolei sukienki odcinane pod biustem, które podkreślają brak wycięcia w talii i nadprogramowe kilogramy w okolicach brzucha. Świetnie sprawdzają się natomiast fasony rozkloszowane i szyte z koła. Zestawienie luźniejszej góry z krótkim i dopasowanym dołem także jest trafnym pomysłem.

Litera X:

sukienka dla figury I

W przypadku tego typu figury uwagę zwraca szczupła i wyraźnie zarysowana talia, krągłe biodra oraz dość duży biust. Ten typ uważa się powszechnie za ideał kobiecej sylwetki. Wszystkie zabiegi modelowania strojem mają zresztą za zadanie zbliżenie danej sylwetki do tych idealnych proporcji. Takie kształty warto również podkreślać. W tym przypadku doskonale sprawdzają się więc dopasowane fasony. Jak najbardziej dobrym pomysłem są  paski i drapowania w okolicy talii. Podczas większych okazji i gal można postawić również na sukienkę z gorsetową góra, która podkreśla biust i talię. Ciekawym rozwiązaniem jest dekolt w kształcie litery V.

Litera I:

Figura w kształcie litery I to przede wszystkim domena modelek. Typowa dla niej jest szczupła sylwetka oraz wysoki wzrost. Dlatego też panie o tej sylwetce prezentują się doskonale niemalże we wszystkim i przy każdej okazji. Sprawdzają się nawet kroje luźniejsze - tzw. oversize, które w innych przypadkach bywają bardzo problematyczne. Tutaj leżą wręcz idealnie. Ponadto przy proporcjach tego rodzaju można śmiało eksperymentować z trendami, gdyż na takiej sylwetce wszystko prezentuje się zawsze fantastycznie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz