Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Jak utrzymać pleśń z dala od makijażu

Prawdopodobnie nawet nie rozważyłabyś zjedzenia kromki spleśniałego chleba, ale równie dużo bakterii może być w makijażu, który nakładasz na twarz każdego dnia. Istnieje wiele sposobów na namnażanie się bakterii w makijażu. Bakterie znajdujące się w naturalnych olejkach na twarzy mogą przenosić się na pędzle i aplikatory, które następnie mogą zanieczyszczać produkty do makijażu, których dotykają. Niewymienianie produktów do makijażu po upływie ich terminu przydatności do użycia również może ułatwić rozwój bakterii.

via

Niezależnie od tego, jak się tam dostały, bakterie w twoim makijażu mogą prowadzić do poważnego trądziku i innych problemów skórnych. Dbanie o swój makijaż i narzędzia do makijażu jest ważne, aby Twój makijaż i Twoja skóra były czyste i wolne od bakterii.

1. Nie przechowuj produktów zbyt długo

Prawdopodobieństwo rozwoju bakterii w produktach do makijażu jest tym większe, im dłużej je przechowujesz. Nawet jeśli na opakowaniu nie ma daty ważności, produkty do makijażu tracą ważność. Zawsze wyrzucaj kosmetyki do makijażu po upływie terminu przydatności, nawet jeśli wydają się być w dobrym stanie. Nigdy nie wiadomo, jakie paskudne, niewidzialne bakterie mogą się tam czaić.

Nie powinnaś trzymać kosmetyków do makijażu twarzy - korektora w sztyfcie i w płynie, podkładu w płynie, pudru itp. dłużej niż rok. Jeśli chodzi o makijaż oczu, wyrzuć tusz do rzęs i eyeliner po trzech miesiącach, ale nie krępuj się trzymać pudrowego cienia do powiek przez okres do dwóch lat.

via

2. Myj pędzle

via

Znaczenie mycia pędzli do makijażu jest powszechnie znane, ale wiele kobiet nadal nie myje swoich pędzli, gąbek i innych aplikatorów do makijażu tak często lub tak dokładnie, jak jest to konieczne, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i olejków. Osad ten może następnie przenieść się na Twój makijaż podczas procesu aplikacji i doprowadzić do rozwoju bakterii.

Upewnij się, że prawidłowo i regularnie myjesz swoje pędzle. Wszystkie pędzle, gąbki i aplikatory, których używasz codziennie do nakładania podkładu, korektora i innych kosmetyków do makijażu twarzy, powinnaś czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Możesz odczekać od dwóch tygodni do miesiąca, aby umyć pędzle, których używasz tylko do makijażu oczu. Aby utrzymać pędzle w dobrym stanie, używaj delikatnego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do pędzli do makijażu - wiele zwykłych mydeł jest zbyt ostrych dla ich delikatnego włosia. Zawsze pozwól swoim narzędziom do makijażu całkowicie wyschnąć, zanim schowasz je do szuflady. Wilgotne pędzle w ciemnych miejscach z minimalnym przepływem powietrza to przepis na rozwój bakterii.

3. Unikaj używania palców

via

Twoje palce mogą być cennym narzędziem do nakładania makijażu. Wiele kobiet nawet woli nakładać makijaż palcami niż pędzlami i aplikatorami. Jednakże, używanie palców do przenoszenia makijażu bezpośrednio z pojemnika na skórę może spowodować rozwój bakterii w makijażu. Zanieczyszczenia i oleje znajdujące się na palcach mogą łatwo przenieść się z Twojej skóry na makijaż.

Jeśli nakładasz makijaż palcami, zawsze używaj czystej szpatułki do makijażu lub innego aplikatora, aby przenieść makijaż z oryginalnego pojemnika na dłonie. Ten dodatkowy krok zapobiega bezpośredniemu kontaktowi palców i znajdujących się na nich bakterii z makijażem. Bez względu na wszystko, zawsze dokładnie myj ręce bezpośrednio przed nałożeniem makijażu, aby usunąć nadmiar zanieczyszczeń i olejków przed dotknięciem makijażu lub twarzy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz