Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Czerwona sukienka - klasyk w kobiecej garderobie

Istnieją takie elementy kobiecej garderoby, o których można z powodzeniem mówić jako o atrybutach kobiecości. Właśnie w ten sposób postrzegane jest połączenie tworzone przez szpilki oraz czerwoną sukienkę. Czy kobiecie w takiej kreacji w ogóle można się oprzeć? Nawet same kobiety nie ukrywają, że nie jest to proste zadanie. Dziś czerwona sukienka to już swego rodzaju symbol obecny między innymi w popkulturze, o czym może świadczyć choćby niezapomniana kreacja Julii Roberts w kultowym już filmie „Pretty Woman”. Niemal każda kobieta może się zresztą pochwalić własnymi wspomnieniami będącymi dowodem na to, że czerwona sukienka to coś więcej niż tylko jedna z wielu kreacji.

Dlaczego tak się dzieje? Trudno nie docenić fenomenalnego połączenia gorącego czerwonego koloru oraz sukienki będącej jedną z tych elementów kobiecej garderoby, które panowie po prostu uwielbiają. Czerwona sukienka ma moc i wystarczy założyć ją choćby raz, aby się o tym przekonać.

Czerwona sukienka ma moc

czerwona sukienka maxiJuż sam czerwony kolor zasługuje na to, aby poświęcić mu uwagę, jest bowiem odważny, a tym samym możemy mieć pewność, że będzie się wyróżniał w tłumie. Również sukienka jest tym elementem garderoby, w którym drzemie ogromy potencjał. Wybór czerwonej sukienki jest zresztą swego rodzaju komunikatem. Gdy decydujemy się na taki krok, nie tylko zwracamy na siebie uwagę, ale również jesteśmy tego świadome. Sukienka taka demonstruje też naszą siłę i konsekwencję w dążeniu do celu. To właśnie ona daje też szansę na to, że wpadniemy komuś w oko.

Oczywiście, takie działanie sukienki w kolorze czerwieni nie jest dla nas zaskoczeniem. Znacznie ważniejsza wydaje się więc odpowiedź na pytanie o to, czy wówczas, gdy chcemy zrobić wrażenie na mężczyźnie, wystarczy, że wybierzemy takie połączenie, czy też może potrzeba nam będzie czegoś więcej?

Czerwień – dla każdego?

Czerwień pojawia się w wielu odcieniach, jeszcze przed zakupem dobrze jest więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki kolor sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Tu pomocne będą podstawy analizy kolorystycznej.

sukienka dla pani zimy

Czerwona sukienka a typ urody

Jeśli więc charakteryzuje nas ciepły typ urody, to właśnie w ciepłych kolorach będziemy się prezentować najlepiej. Jeśli mamy chłodny typ kolorystyczny powinnyśmy pamiętać, że paniom o typie lato najlepiej pasuje czerwień żurawiny, czerwień wina, czerwień malinowa oraz czerwień kardynalska, a panie w typie zimy będą wyglądać znakomicie w krwistej czerwieni, czerwieni karmazynowej oraz bordo. Pani wiosna powinna zadecydować się przede wszystkim na zgaszone czerwienie, w tym zwłaszcza na ciepłe barwy, które wpadają w brzoskwinię. Pani jesień często ma dodatkowy atut w postaci rudych włosów, powinna więc stawiać na odcień koralowy i mocne czerwienie, które będą je podkreślać.

Dobierz fason sukienki do swojej figury

Choć kolor ma bardzo duże znaczenie, nie można zapominać również o roli, jaką ma do odegrania fason. Ten powinien odpowiadać typowi naszej sylwetki. Jeśli zadanie to wydaje się nam szczególnie trudne, dobrym pomysłem mogą okazać się zakupy w sklepie działającym w Internecie. Pozwala on na łatwiejsze sortowanie ubrań, co przydaje się zwłaszcza, gdy mamy dość sprecyzowane oczekiwania.

Szczupła i proporcjonalna sylwetka

czerwona sukienka na ramiączkach

Jeśli jesteśmy dość szczupłe, a nasza sylwetka jest proporcjonalna, dobrym rozwiązaniem będzie zaokrąglony dekolt w sukience dopasowanej w talii lub pod biustem. Ciekawym rozwiązaniem są też w takim przypadku sukienki na szerokich ramiączkach. Z kolei sylwetka o ramionach szerszych niż biodra prezentuje się najlepiej w sukience, dla której charakterystyczny jest dekolt w łódkę i dość długie rękawy. Panie wysokie, szczupłe, a przy tym pozbawione krągłości, mogą skorzystać z otulających je sukienek wykonanych z miękkich materiałów. Ciekawym pomysłem będą też falbany i wzory dodające objętości. 

Figura w kształcie litery L

Panie o sylwetce L mogą za to skorzystać z sukienek maksi, modnych, ale nie pasujących do każdego typu figury. Sylwetka postawna, a jednocześnie pozbawiona wcięć, jest jak gdyby stworzona do sukienki portfelowej ze wzmocnieniem w talii wykonanym z mocniejszego materiału.

Wydłużamy optycznie nogi

Z kolei panie o sylwetce drobnej i niskiej powinny skoncentrować się na optycznym wydłużeniu nóg. Nie jest to wcale trudne, wystarczy bowiem sięgać po kroje mini, delikatne sukienki odcinane tuz pod biustem oraz modne sukienki trapezowe. Coś dla siebie znajdą też panie o ramionach szerszych niż biodra, a jednocześnie pozbawione krągłości. W ich przypadku ciekawym rozwiązaniem są sukienki asymetryczne wykonane choćby z modnego dżerseju.

czerwona sukienkaFasony dla Pań puszystych

Jeśli nasza sylwetka jest krągła, ale nadal proporcjonalna, dobrym pomysłem powinna okazać się sukienka kopertowa, która podkreśla talię. Z kolei panie nieco szersze w biodrach powinny pomyśleć o tych sukienkach, które dodadzą im objętości także w górnej części sukienki, co sprawi, że ich figura będzie miała lepsze proporcje. Tu dobrym pomysłem są dodatki takie, jak choćby szal lub dość masywny naszyjnik.

O czerwonej sukience mogą pomyśleć także te z nas, które nie tylko nie mają widocznego wcięcia w talii, ale również zmagają się z brzuszkiem. Wystarczy, że będzie to kreacja odcinana pod biustem, a tym samym maskująca brzuch.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz