Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Mała czarna – sukienka na każdą okazję

Moda na proste sukienki pojawiła się mniej więcej w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jedną z gwiazd, które najbardziej przyczyniły się do ich propagowania była Audrey Hepburn, która pojawiła się w nich w kilku słynnych filmach. Dziś sukienka taka jest znana jako "mała czarna". Dla wielu kobiet nadal pozostaje jednym z podstawowych elementów garderoby. Patrząc na wszystkie jej zalety i przede wszystkim urok, trudno się temu dziwić.

Uniwersalna i ponadczasowa

czarna mini sukienka

Ubranie się na jakąkolwiek wyjątkową okazję to często bardzo trudne zadanie. Trzeba poświęcić sporo czasu na dopasowanie kreacji do konkretnego wydarzenia. W przypadku pośpiechu, "mała czarna" zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzi się ona na każdym przyjęciu, w tym również na oficjalnym spotkaniu biznesowym. Idealna sukienka powinna być dobrze dopasowana do figury właścicielki i wzbogacona o różne dodatki, dzięki którym może prezentować się bardzo wyjątkowo.

Mała czarna – klasyka sama w sobie

Suknia ta została stworzona przez Chanel już w latach 20-tych ubiegłego wieku. O jej zaletach doskonale świadczy sam fakt, że niemalże w niezmienionej formie przetrwała ona do naszych czasów i wciąż cieszy się wielkim uznaniem. Oczywiście, w ciągu dekad projektanci dopuszczali się wielu – mniej lub bardziej udanych – eksperymentów z nią. W zasadniczej formie pozostaje ona jednak taka sama.

Nad znaczeniem "małej czarnej" prawdziwe wywody pisali najwięksi znawcy w tej branży. Kiedyś została ona nawet porównana do... Forda. Słynny magazyn "Vogue" stwierdził, że posiada wiele cech tego samochodu. Z jednej strony jest prosta i bardzo praktyczna, a jednocześnie zachwyca swoją linią. Dziś trudno znaleźć kobietę, która nie posiadałaby "małej czarnej" i nie doceniała wszystkich jej zalet. Sukienka jest po prostu niezwykle uniwersalna. Z łatwością może dopasować się do swojej użytkowniczki i eksponować to, co w niej najlepsze. Z czasem "małą czarną" przejęli również inni projektanci, tworząc własne interpretacje.

czarna długa sukienka na jedno ramię

Czarne sukienki – zawsze na czasie

Dawniej czerń wcale nie była tak popularna w ubiorze. Uważano ją za bardzo nudną barwę, która nic nie wyraża – a jeśli już, to wyłącznie żal i smutek. Niektórzy projektanci korzystali z niej, aby tworzyć w kreacjach silne kontrasty z innymi kolorami. Dopiero lata 20 ubiegłego wieku przyniosły pod tym względem zmianę. Projektantka Coco Chanel postanowiła stworzyć sukienkę, która idealnie będzie dopasowana do sylwetki kobiety i podkreśli jej piękno. Nie chodziło w niej o to, aby projekt ten na dobre zakorzenił się w modzie – projektantka chciała stworzyć coś, co będzie pewnym wyznacznikiem stylu. Udało się to jej w stu procentach. Dzięki niej wielką karierę w ubiorze zrobił również kolor czarny, który od tamtych czasów uważany jest za bardzo elegancką barwę.

Czarna sukienka - elegancja, klasa, różnorodność

"Mała czarna" występuje w różnych odmianach. Choć jej zasadnicze założenia są takie same, to jednak można znaleźć ją w najróżniejszych typach. Czasami są krótkie, czasem sięgają do kostek. Czasami kobieta jest w nich zasłonięta po samą szyję, czasami mają głęboki dekolt lub odsłonięte plecy.

Miłośnicy mody z wielkimi emocjami śledzą każdą nową "małą czarną", jaka pojawia się na wybiegach. Trzeba przyznać, że naprawdę jest tu co podziwiać; nowe sukienki są prezentowane szczególnie na początku sezonu wiosenno – letniego. Kobieta rzeczywiście ceniąca sobie dobry styl nie może również zapomnieć o kilku ważnych dodatkach do takiej sukienki. Eleganckie szpilki i mała, charakterystyczna torebka idealnie pasują do sukienki i jeszcze bardziej wzbogacają jej piękno. 

mała czarna

Fakt, że "mała czarna" idealnie pasuje do sylwetki użytkowniczki jest jej ważną zaletą. Dzięki temu można ukryć wszystkie niedoskonałości swojej talii i wyeksponować to, co w niej najlepsze.

Kolor jeden - materiałów wiele

"Małe czarne" występują nie tylko w różnych wariacjach, ale też różnych materiałach. Projektanci od czasu do czasu decydują się na odważne eksperymenty, których efekty są niekiedy bardzo ciekawe.

Szczególnie cenione są sukienki koronkowe, które odznaczają się jeszcze większym stylem i elegancją. Jest to idealna propozycja dla każdej pani, która w swojej sukience chce czuć się kobieco.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz