Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Sukienki na wesele – sukienki do zadań specjalnych

Wesele to zdecydowanie wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Trudno zatem dziwić się, że praktycznie każdy chce je świętować w jak najlepszy sposób w gronie bliskich sobie ludzi. Zaproszenie na taką uroczystość jest zatem niemałym zaszczytem – jeśli ktoś chce dzielić z nami tę szczególną chwilę, to powinniśmy postarać się, aby wypaść na weselu jak najlepiej.

Wesela odbywają się najczęściej w sezonie letnim. Jest to zresztą okres niemalże ciągłych spotkań ze znajomymi i różnych wyjść, przy  okazji których warto przygotować dobrą kreację. Oczywiście, w wielu przypadkach takie spotkania nie są niczym formalnym, nikt zatem nie oczekuje przesadnej elegancji i szyku. Wesele jest jednak dość wymagającą okazją, przy której trzeba postarać się o to, aby wyglądać jak najlepiej. Jest to również dość specyficzne przyjęcie, bowiem z jednej strony trzeba wyglądać elegancko, ale z drugiej – strój powinien być na tyle wygodny, aby nie krępował ruchu w czasie tańca i innych zabaw weselnych. Na weselu często chcemy bawić się do białego rana, a w niewygodnej sukience nie będzie to żadna przyjemność. Warto więc wiedzieć, jakie rozwiązania będą najlepsze i zapewnią doskonałą zabawę przez całą noc.

Jaką sukienkę wybrać na wesele?

różowa sukienka na wesele

Wybór jest ogromny – w sklepach znajdziemy mnóstwo najróżniejszych sukienek prezentujących odmienne style i założenia projektantów. Z góry warto ustalić, co nie nadaje się na wesele, aby zawęzić sobie pole poszukiwań. Nie należy decydować się na zbyt widowiskowe suknie; wszelkiego rodzaju błyszczące dodatki czy rzucające się w oczy kreacje niezbyt dobrze się tu sprawdzą. Wesele jest oczywiście radosną uroczystością, ale trzeba zachować na nim pewien ton i nie starać się wyróżnić w taki sposób, nieco na siłę. Przyniesie to efekty odwrotne do zamierzonych.

Dobrym i dość uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku wesela są sukienki koktajlowe. Stanowią one świetne połączenie elegancji z pewnym luzem i wygodą. Z pozoru są dość proste, ale w rzeczywistości każda suknia tego typu posiada kilka elementów, którymi skutecznie przyciąga uwagę.

Jak idealnie dobrać sukienkę na wesele?

Podobnie jak w przypadku każdej innej kreacji na jakąkolwiek okazję, również przy szukaniu sukienki na weselę należy kierować się podstawowymi czynnikami. Sukienka powinna być dopasowana do figury i urody swojej użytkowniczki. W pierwszej kolejności chodzi tutaj o to, aby to kobieta mogła się czuć dobrze w swojej kreacji. Tylko w takim przypadku będzie prezentowała się faktycznie dobrze.

Szukając idealnego kroju trzeba jasno i szczerze ustalić, jakie mocne i słabe strony posiada nasza sylwetka. Dobra kreacja powinna eksponować te mocne i jak najbardziej ukrywać słabe. Na przykład, nieco pulchniejsze panie mogą z pomocą dobrej sukienki ukryć te elementy, których nie chcą pokazywać, a zamiast tego wyeksponować wydatny biust.

zielona sukienka

Kolory sukienek weselnych – jakie wybrać?

Zwyczaj nakazuje, aby na wesele nie zakładać czarnej ani białej sukienki. Biel jest kolorem zarezerwowanym wyłącznie dla panny młodej, zaś czerń kojarzy się z żałobą i smutnymi wydarzeniami. Lepiej postawić na coś bezpiecznego i sprawdzonego – żywa czerwień czy żółć, kolor zielony lub fioletowy.

Błękitna sukienka na wesele

​Sukienka granatowa lub chabrowa to bardzo dobre i uniwersalne propozycje. Ostatnio dużą popularność zdobył delikatny błękit. Nie jest to jednak propozycja dla każdej pani. Dla niektórych może on być zbyt łagodny – w pierwszej kolejności trzeba zatem kierować się własnym gustem.

Sukienki weselne a wzory

Standardem i dość bezpiecznym wyborem na wesele jest gładka sukienka, która z jednej strony jest bardzo elegancka, a z drugiej – nie skupia na sobie zbyt dużej uwagi. Wzór sukienki również powinien pasować do figury użytkowniczki i uwydatniać wszystko to, co w niej najlepsze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz