Najnowsze artykuły

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...

Czytaj Więcej

Jak rozciągnąć szpilki?

Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe modele. I choć na co dzień większość z nas wybiera buty na płaskiej podeszwie lub niskim obcasie, to właśnie buty na szpilkach są często obiektem naszych pożądań. W naszych marzeniach nie ma jednak miejsca na modzele i nagniotki, które często pojawiają się wraz z nową parą szpilek. Czy ma to związek z za małymi butami? Niekoniecznie. Często za powstawanie odcisków odpowiada sam styl buta, a także fakt, że każdy z nas ma inną stopę, a buty są wykonane według jednego, ściśle określonego wzoru. I chociaż modzele zwykle znikają po pewnym czasie, nie należy lekceważyć tego problemu. Dlaczego?

Stopa jest jedną z głównych podpór naszego ciała. Odciski i nagniotki nie tylko wyglądają okropnie, ale także źle wpływają na Twoje samopoczucie. Co zatem można zrobić, aby uniknąć tego problemu? Zbyt ciasne szpilki można rozciągnąć i uczynić bardziej wygodnymi! W jaki sposób? Przedstawiamy skuteczne i sprawdzone metody jak rozciągnąć szpilki.

szpilki

Jak rozciągnąć pięty szpilek w palcach?

Buty ze spiczastymi palcami to klasyczna propozycja, która nigdy nie wychodzi z mody. Dlaczego warto je mieć w swojej szafie? Przede wszystkim dlatego, że pięknie wyglądają na stopie i doskonale uzupełniają niejeden styl. Niestety, często zdarza się, że w tym procesie ściskają nam się palce. Jak radzić sobie z tym problemem? Najlepszą metodą są gazety. W jaki sposób?

Zroluj gazety w kulki, a następnie włóż je do dziurek w butach. Aby uzyskać silniejszy efekt, można wcześniej namoczyć gazetę w alkoholu. Istnieje jednak wtedy ryzyko odbarwienia butów od wewnątrz. Pozostaw papierowe kulki w butach na kilka godzin. Po ich zdjęciu zapomnisz, że buty kiedykolwiek ocierały się o Twoją stopę. Alternatywną metodą jest również stosowanie grubych skarpet. Przed założeniem ich na stopy należy jednak lekko zwilżyć but. Następnie załóż ciasne szpilki i chodź w nich po domu. Powtórz ten proces kilka razy przed wyjściem na miasto. W rezultacie otrzymamy bardzo wygodne buty.

buty szpilki

Zobacz też: Modne buty damskie - trendy wiosna 2022

Jak poszerzyć obcasy szpilek?

Masz tu wiele możliwości. Pierwszy z nich polega na rozciąganiu ciasnych butów na szpilce za pomocą młotka. Jak to zrobić? Stuknij młotkiem w obcas buta od wewnątrz (od środka). Ta czynność jest jednak odpowiednia tylko dla butów skórzanych. Materiał syntetyczny może pękać. Inna skuteczna metoda? Zamrażarka. Od czego zacząć?

Wlej wodę do plastikowego worka i szczelnie go zawiąż. Umieść worek z wodą wewnątrz buta. Następnym krokiem jest umieszczenie butów w zamrażarce na kilka godzin. Dlaczego? Podczas zamarzania woda zwiększa swoją objętość i rozciąga buty.

Jak rozciągnąć skórzane szpilki?

Czy skórzane szpilki mogą się rozciągać? Oczywiście! Para wodna okaże się przydatna w tym procesie. Jak to działa? Zagotuj wodę w garnku, a następnie "ogrzej" buty nad parą (trzymaj buty i ręce w odpowiedniej odległości, aby uniknąć poparzeń). Po kilku minutach załóż buty i przez kilka minut spaceruj po mieszkaniu. Wilgotna i ciepła skóra z pewnością się rozciągnie i idealnie dopasuje do kształtu Twoich stóp. Powyższą metodę można również zastosować w przypadku szorstkich skarpet.

buty szpilki

Jak rozciągnąć buty ze skóry lakierowanej?

Jeśli buty na obcasie nie są skórzane, warto zastosować metodę młotkową. Zanim jednak zaczniesz uderzać młotkiem w materiał, zabezpiecz buty od wewnątrz grubą szmatką. Zapobiegnie to pękaniu materiału. Pamiętaj też, że buty na szpilce mogą być rozciągnięte przez szewca, który szybko i sprawnie rozwiąże ten problem za pomocą specjalnych narzędzi.

Jak rozciągnąć nowe buty na szpilce? Kluczowym czynnikiem jest materiał. Jeśli właśnie kupiłaś nową parę butów, ale są one trochę ciasne, wypróbuj tę metodę z gazetami lub skarpetkami. Powinny one przynieść pozytywne rezultaty i sprawić, że Twoje stylowe szpilki staną się wygodniejsze!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz