Historia Kopciuszka pokazuje nam, że jedna para butów może odmienić życie kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele dziewcząt lubi kolekcjonować nowe...
Czytaj WięcejSukienki wizytowe – kompendium wiedzy
Nie tylko dresy i pidżama, a także elegancki ubiór towarzyszy nam każdego dnia. Chcemy wyglądać schludnie i elegancko w biurze, na spotkaniach, staramy się zrobić dobre wrażenie naszym ubiorem na rozmowie w prawie pracy, a także na rodzinnych uroczystościach. Z tego powodu niesamowicie ważne jest, abyśmy zawsze pod ręką miały klasyczne, eleganckie sukienki.
Jaki materiał w sukience wizytowej będzie najlepszy?
Do sukienki najlepiej pasują materiały eleganckie i naturalne, żadnej sztuczności! Nie ma nic gorszego niż kawałek plastiku pozostawiony na trawie, prawda? Ten sam efekt wizualny dotyczy sukien wizytowych. Dbajmy o jakość materiałów z jakich wykonana jest taka sukienka. Powinny być dobre gatunkowo jak jedwab, wełenka, satyna, len z domieszkami włókien zapobiegających gnieceniu się wiskoza, żorżeta, jersey.
Suknie wizytowe a elementy zdobnicze
Pod żadnym pozorem nie zakładajmy sukni wizytowej, na której znajdują się gipiury, lamy, brokaty, tafty, szyfony, materiały naszywane cekinami, dżetami, kryształkami bądź perełkami. Ich wyłączne przeznaczenie to kreacje na wieczór lub bal.
Wzornictwo i kolorystyka – dobierz do sukni
Obecnie w modzie nie dominuje żaden konkretny kolor sukni wieczorowej. Barwę determinuje jedynie pora roku i dnia. Latem nośmy barwy intensywne, jasne - z białą na czele, natomiast zimą ciemniejsze - czernie i grafity.
Pożądane wzory latem to kwiaty i różnego rodzaju wielobarwne mozaiki. Zimą tych wzorów lepiej unikajmy.
Należy unikać kraty jak ognia. Nie pasuje do eleganckiej sukni i już i to niezależnie od pory roku. Wzór ten odbiera kreacji szyku i elegancji.
Właściwa długość sukienki wizytowej
Dość dawno temu, bo w roku 1910, po raz pierwszy postanowiono skrócić długość sukni. Wąska, prosta i długa pętała nogi na wysokości kostek. To był nowy symbol wyzwolenia. Choć wolność to cenna wartość, nie przesadzajmy z jej ilością podczas doboru sukni. Młoda i kształtna dziewczyna tylko wówczas zaprezentuje klasę i elegancję, kiedy nosić będzie sukienki sięgające nieco poniżej kolana.
Jeśli nie możecie się pochwalić nadzwyczaj zgrabnymi nogami, długości sukni do pół łydki może pozytywnie wpłynąć na wasze samopoczucie oraz poprawić końcowy efekt całości.
Nie wchodzą w grę sukienki sięgające kostek. Taka długość jest przeznaczona dla kreacji wieczorowych. W żadnym razie nie dla wizytowych.
Szczupłe nogi nie przesądzają o tym, że są zgrabne, a kolana ładne. Jeśli nie jesteśmy z nich w pełni zadowolone – nie bójmy się ich zakryć.
Sukienka wizytowa – jaki rękaw?
Wiek kobiety i ilość kilogramów (szczególnie tych nadprogramowych) decydują o długości. Istotna jest także pora roku oraz pora dnia. Większość pan powinna wybrać długość 3, poniżej łokcia. Zakrywa on nieproporcjonalną budowę przedramienia, mało atrakcyjną pachę. Z drugiej strony odsłania bransoletę oraz ułatwia dostęp do zegarka. Mycie rąk nie jest problemem. Nie powinny ni tez być inne czynności takie jak chociażby nieskrępowane ruchy rąk przy najróżniejszych pracach.
Jeśli sukienka nie posiada rękawa w ogóle (np. sukienka typu princeska), to potrzebny będzie żakiecik, wdzianko lub bolerko.
Najpopularniejsze kroje sukienek wizytowych
Najczęstsze suknie to to te jednolite lub odcinane i to spośród nich mogą przebierać kobiety chcące, aby ich wygląd prezentował się elegancko. Odcięcie może się znajdować w talii, na linii bioder, bądź pod biustem. Suknie dzielą się na luźne lub dopasowane, bardziej obcisłe. Sukienka wizytowa przenigdy nie powinna posiadać rozcięcia na całej długości. Szykowny będzie natomiast dekolt o umiarkowanej głębokości, często z kołnierzem. Do wyboru mamy dekolt tzw. łódkowy, karo. Możemy też wybrać literę U lub dekolt w serek. Na kształtu dekoltu i to, czy w ogóle występuje wpływa wiek i tusza. Jeśli kobieta ma nadwagę, pełną lub okrągłą twarz czy też krótką szyję oraz szerokie ramiona, to niewielki dekolt to mus. A od dekoltu łódkowego lepszy będzie ten wycięty w kształcie litery U lub w dekolt w tzw. serek. Szczupłe i pociągłe twarze kochają wycięcia płytkie, rozszerzające się w kierunku ramion.
Posiadając już wiedzę dotyczącą wyboru odpowiedniej sukni zadbajcie o to, by była w szafie i zakładajcie ją, kiedy przyjdzie tylko odpowiednia okazja.
Komentarze (0)